У Дніпрі суд продовжив домашній арешт експоліцейському у справі Миколи Тищенка

У Бабушкінському райсуді Дніпра 14 лютого відбулося чергове засідання у справі народного депутата Миколи Тищенка та колишнього бійця спецпідрозділу «Кракен» Дмитра Мазохи
Скріншот Суспільне Дніпро

У Бабушкінському райсуді Дніпра 14 лютого відбулося чергове засідання у справі народного депутата Миколи Тищенка та колишнього бійця спецпідрозділу «Кракен» Дмитра Мазохи.

Під час засідання розглянули питання цивільного позову від Мазохи. Він вимагає 35 мільйонів гривень моральної компенсації за завдану шкоду. Нардеп Микола Тищенко, який брав участь у засіданні через відеозв’язок, повідомив, що не отримував позову. Аналогічно заяву зробив ще один обвинувачений у справі — експоліцейський Богдан Писаренко. Про це повідомляє Суспільне Дніпро.

Під час засідання розглянули питання цивільного позову від Мазохи.

Сторона захисту Дмитра Мазохи. Скріншот Суспільне Дніпро

Суд залишив Писаренка під цілодобовим арештом

Прокурор Яків Слісаренко клопотав про продовження запобіжного заходу Писаренку у вигляді цілодобового домашнього арешту. Захист просив замінити його на нічний, агрументуючи тим, що чоловік сім місяців не може працювати й живе за рахунок батьків. Суддя відмовила у пом’якшенні заходу та продовжила цілодобовий домашній арешт до 14 квітня.

Прокурор Яків Слісаренко клопотав про продовження запобіжного заходу Писаренку у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Богдан Писаренко. Скріншот Суспільне Дніпро 

Що далі?

Питання про додання цивільного позову у справі розглянуть 5 березня, коли відбудеться наступне судове засідання. За словами адвоката Мазохи, суд, ймовірно, надав Тищенку та Писаренку час для підготовки заперечень.

Що відомо про справу Миколи Тищенка

20 червня 2024 року в Дніпрі група невідомих, ймовірно пов’язаних із охороною народного депутата Миколи Тищенка, напала на колишнього військовослужбовця ЗСУ, спецпризначенця підрозділу «Kraken» Дмитра Мазоху. Інцидент стався після словесної суперечки між ветераном і Тищенком. Постраждалого побили й незаконно позбавили волі.

25 червня 2024 року Державне бюро розслідувань повідомило Миколі Тищенку про підозру за ч. 2 ст. 146 ККУ (незаконне позбавлення волі). Суд обрав нардепу запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту з носінням електронного браслета.

23 грудня 2024 року Микола Тищенко не з’явився на судове засідання, пояснивши свою відсутність тим, що перебуває у лікарні через попередньо діагностовану ішемічну хворобу серця. 6 січня 2025 року Микола Тищенко долучився до судового засідання онлайн. Водночас захисники депутата подали клопотання про відвід судді. Через це судове засідання перенесли.

10 січня 2025 року Відбулося підготовче засідання у справі. Микола Тищенко знову не з’явився особисто та не долучився онлайн, пославшись на зайнятість у Верховній Раді. Клопотання про відвід судді не задовільнили через брак доказів щодо упередженості судді.

Dnipro.media повідомляло, 27 січня відбулось підготовче засідання, на якому Тищенку було обрано запобіжний захід — два місяці цілодобового домашнього арешту. Народний депутат долучився до засідання через відеозв’язок.

5 лютого у Дніпрі продовжилось судове засідання по справі народного депутата Миколи Тищенка, який вперше особисто з’явився на засіданні. На Dnipro.media писали, що на засіданні планувалось перейти до розгляду обвинувального акту, однак суд оголосив перерву до 14 лютого.

Поділитись
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter.