Дніпропетровський металургійний завод звернувся до суду, щоб оскаржити рішення ДЕІ щодо залучення громадськості до контролю за впливом на довкілля.
Про це повідомляє ГО «SaveDnipro».
29 січня 2025 року ПрАТ «ДМЗ» не допустило представника ГО «SaveDnipro», Василя Підлужного, до позапланової перевірки заводу по впливу на довкілля, яку проводила Державна екологічна інспекція (ДЕІ) Придніпровського округу. Участь представника громадськості була узгоджена Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, але підприємство відмовилося допустити активіста на свою територію.
Як пише ГО на своїй сторінці, нещодавно ПрАТ «ДМЗ» звернулося до суду, щоб оскаржити рішення ДЕІ щодо залучення громадськості до перевірок. Свої дії аргументують тим, що до екологічних перевірок можуть долучатися лише громадські інспектори.
Що намагалась перевірити ГО «SaveDnipro»
Перевірка мала з’ясувати, чи не перевищує Дніпропетровський металургійний завод обсяг викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, визначені нормами дозволу. За інформацією попереднього контролю було зафіксовано таке перевищення, через що ГО ініціювала призупинення дозволу на викиди підприємства, доки їхні показники не відповідатимуть нормам закону.
Які результати позапланової перевірки
За результатами цієї перевірки, ДЕІ Придніпровського округу порушень не виявила. Натомість активісти наголошують:
«Ми не можемо довіряти результатам перевірки, на яку не був допущений представник нашої організації, як це передбачено законодавством. У період проведення контролю підприємство візуально мінімізувало викиди, що було видно неозброєним оком».

Результати позапланової перевірки ПрАТ «ДМЗ» ДЕІ Придніпровського округу
Що каже Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища»
Згідно зі статтею 21, чинне законодавство не містить такого обмеження. Натомість передбачає право екологічних організацій брати участь у перевірках виконання підприємствами природоохоронних заходів.
На думку активістів, судовий позов ДМЗ – спроба створити небезпечний прецедент, що може в майбутньому дозволити промисловим підприємствам обмежувати громадський контроль за дотриманням екологічних норм.
Такі дії суперечать не лише українському законодавству, а й міжнародним зобов’язанням України, зокрема Орхуській конвенції та європейським нормам Acquis ЄС.
Громадські активісти закликають Міністерство захисту довкілля та ДЕІ захистити законні права громадян на участь у контролі за діяльністю потенційних забруднювачів довкілля та не допустити обмеження екологічного нагляду.
Раніше Dnipro.media писали, що у Дніпрі планують побудувати підземне укриття за 465 млн.
Слідкуйте за подіями у Дніпрі на Dnipro.media.
Сподобалася стаття? Став вподобайку!
0