Основними перешкодами для звернення до лікарів в Україні є недоступність послуг і висока вартість ліків.
Про це повідомили у Всесвітній організації охорони здоров’я.
За даними дослідження, на жовтень 2024 року 68% українців повідомляють про погіршення стану здоров’я порівняно з довоєнним періодом. Найчастіше звернень лікарі отримують з проблем психічного здоров’я — 46% людей, потім йдуть розлади психічного здоров’я — 41% і неврологічні розлади — 39%.
Доступ до медичної допомоги залишається критичною проблемою по всій Україні. З початку повномасштабного вторгнення, кожна четверта людина зіткнулась з обмеженим доступом до медичних послуг.
Головною перешкодою у зверненні за медичною допомогою є висока вартість лікування. ВООЗ повідомляє, що 35% людей у жовтні 2024 року вказали, що вони відклали лікування через фінансові труднощі.
Особливо ця проблема торкається ВПО, які мають обмежений доступ до первинної медичної допомоги та відсутність декларації з сімейним лікарем порівняно з місцевими жителями.
Окрім цього, ВООЗ зафіксувала понад 2254 атаки на медичні заклади в Україні за три роки повномасштабної війни. Станом на лютий 2025 року — 42 напади. Через це медичні заклади стикаються з постійними перебоями в наданні медичних послуг по всій Україні.
«Бути лікарем у воєнний час – це повертатися додому після кожної зміни, шкодувати, щоб війни не було, і молитися за її швидке закінчення. Люди виснажені – і пацієнти, і медпрацівники», – ділиться Ольга Зав’ялова, лікар невідкладної допомоги та хірург з Дніпропетровського району.
Читайте також про ситуацію на Дніпропетровщині за три роки повномасштабної війни.
Сподобалася стаття? Став вподобайку!
1