Дніпровський метрополітен витратить 18,9 млн на адвокатів: що відомо

Комунальне підприємство «Дніпровський метрополітен» уклало три договори на адвокатські послуги у судових справах, пов’язаних із будівництвом метро.
Фото: КП «Дніпровський метрополітен»

Комунальне підприємство «Дніпровський метрополітен» уклало три договори на адвокатські послуги у судових справах, пов’язаних із будівництвом метро. Загальна сума контрактів – 18 мільйонів 900 тисяч гривень. Усі тендери виграло адвокатське об’єднання «Баррістерс», яке було єдиним учасником торгів.

Про це повідомляє Dnipro.media з посиланням на дані платформи держзакупівель Prozorro.

Усі тендери виграло адвокатське об'єднання «Баррістерс», яке було єдиним учасником торгів.

Скріншот з Prozorro

Зокрема, у справі № 289/2022 юридичні послуги коштують 8 мільйонів 400 тисяч гривень, у справі № 288/2022 вартість складає 6 мільйонів 300 тисяч гривень, а у справі № 190/2022 договір укладено на 4 мільйони 200 тисяч гривень. За умовами договорів, правничі послуги надаватимуться з 5 березня по 31 грудня 2025 року.

Передісторія «тимчасово» недобудованого метро

Будівництво метро у Дніпрі триває вже десятки років, і нині підземка має лише шість станцій – найкоротшу гілку метро у світі. У 2017 році стартувала добудова ще 4 км лінії, однак строки постійно переносилися. Тоді на будівництво взяли кредит у Європейському банку реконструкції та розвитку на 304 мільйонів євро. Кошти надходили з субвенцій з держбюджету.

У 2017 році стартувала добудова ще 4 км лінії метро

Фото: Дніпровська міська рада

Останній офіційний термін відкриття зрушили на 2024 рік, але повномасштабне вторгнення зупинило проєкт. Генпідрядник, турецька компанія «Limak», яка виграла тендер у 2016 році, 24 лютого 2022 року екстрено евакуювала своїх працівників, не провівши належної консервації будмайданчика. Це спричинило додаткові ризики та невизначеність щодо завершення проєкту.

«Limak» звернулася до арбітражу проти Дніпровської міської ради та частково виграла справу. Український суд зобов’язав КП «Дніпровський метрополітен» виплатити понад 400 мільйонів гривень. Фактично борг ляже на мешканців Дніпра, оскільки буде покритий із міського бюджету.

Також відомо, що Дніпровська міська рада звернулася до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) щодо внесення будівельної компанії «Limak» до списку міжнародних спонсорів війни.

Будівництво метро у Дніпрі триває вже десятки років, і нині підземка має лише шість станцій – найкоротшу гілку метро у світі.

Фото: КП «Дніпровський метрополітен»

Читайте також на Dnipro.media про факти та історію Дніпровського метро.

Що відомо про адвокатів?

За даними YouControl, адвокатське об’єднання «Баррістерс» зареєстроване у Києві в 2017 році. Його статутний капітал складає 10 тисяч грн. Очолює компанію Олександр Тананакін, а серед засновників – Ілля Новіков, Андрій Левковець та Олександр Шадрін.

«Баррістерс» має філії у Києві, Львові та Харкові, спеціалізується на юридичних послугах і вже брала участь у держзакупівлях, зокрема:

  • тендер Київського метрополітену на 3,2 млн грн щодо судового супроводу з підрядником;
  • супровід судової справи щодо боргів Одеського аеропорту – контракт на 2,5 млн грн.

Дане адвокатське об’єднання фігурує у трьох господарських та адміністративних справах у судових реєстрах.

Що далі?

Наразі будівництво метро у Дніпрі знову відкладене на невизначений термін. У КП «Дніпровський метрополітен» заявили, що нового генпідрядника планують обрати не раніше 2026 року. Мова йде про завершення 4 км підземної лінії з трьома станціями.

Нагадаємо, Dnipro.media нещодавно повідомляло, що Дніпровське метро витратить 2,1 млн грн на адвокатів.

Дізнавайтесь на Dnipro.media останні новини Дніпра та області.

Поділитись
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter.