У Департаменті гумполітики опублікували список закладів, де минулого року встановили 8 сонячних електростанцій. Цього року планується встановити ще 50 на загальну суму понад 60 млн грн.
Про це журналісти Dnipro.media дізнались з сайту Департаменту гуманітарної політики.
Як зазначають в новині, проєкт по встановленню сонячних електростанцій у дніпровських навчальних закладах відбувся за підтримки Укргазбанку в рамках Меморандуму щодо банківського кредитування проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури України.
У списку встановлених сонячних станцій у 2024 році зазначили 8 закладів.

На 2025 рік запланували встановлення ще у 50 навчальних закладів. З переліком можна ознайомитись на фото.

За даними Департаменту гумполітики, сонячна електростанція забезпечує живлення понад 4 години, дозволяючи безперебійно працювати інтернету, охоронній і пожежній сигналізації, турнікетам та освітленню.
Нагадуємо, що для встановлення цих станцій на початку 2025 року Департамент гумполітики Дніпропетровської міськради опублікував тендер на закупівлю сончниз електростанцій я на суму 59,92 млн грн.

Що відомо про вже встановленні станції
Вісім електростанцій вже встановлені в школах Дніпра і до кінця 2025 року планують встановити ще п’ятдесят СЕС китайського виробництва. Але за данними видання Наші гроші, ціна цих станцій вдвічі дорожча ніж можна закупити в Україні.
Компанія «МБК Сінергія» без конкуренції виграла тендер на закупівлю сонячних електростанцій, оскільки на відкриті торги більше ніхто не подався. Для участі необхідно було мати досвід у встановленні подібних систем та кваліфікований персонал.
За умовами замовника, компанія має за рахунок власних обігових коштів купити обладнання в Китаї, доставити та змонтувати, тоді як гроші департамент гумполітики поверне впродовж чотирьох місяців після установки СЕС.
Детальніше про це розслідування в статті Dnipro.media: «Дніпро витратить 60 млн грн на сонячні станції для шкіл: чи виправдана ціна».
Дізнайтесь про головні події у Дніпрі на Dnipro.media.их школах Дніпра встановлять сонячні електростанції
Сподобалася стаття? Став вподобайку!
0