«Underground»: як живе єдина в Дніпрі сортувальна станція сміття

Що таке еко-хаб «underground»

Це сортувальна станція та практичний простір для тих, хто прагне свідомо зменшувати відходи. Мета ініціативи — навчити містян основам сортування, зробивши цей процес максимально зручним та зрозумілим.

Як відкриття, що мало відбутися 24 лютого 2022 року, перетворилося на волонтерський проект, який не лише бореться зі сміттям, а й підтримує ЗСУ — розповідаємо далі.

Фото: Dnipro.media

історія еко-хабу: планували відкрити станцію 24.02.2022

Ініціатор проекту з переробки пластику «Precious Plastic» Андрій Поліщук та екоактивіст Олександр Гречка вирішили об’єднати зусилля, щоб взимку 2022 року відкрити нову сортувальну станцію в районі ринку Озерки.

Відкриття планували на 24 лютого. Не вийшло. Засновники, трохи відійшовши від шоку, організували збір банок для виготовлення окопних свічок. Протягом тижня робили свічки, й під кінець березня вирішили все-таки відчинити станцію повноцінно.

Ваш донат — це наша суперсила!

Підтримати

«під час війни обсяг сміття збільшується»

Як підкреслював співзасновник еко-хабу Андрій, сміття накопичується не лише у сотнях тисяч тон будівельних відходів після атак росії по Україні, але й у повсякденному житті. Одноразові тари для шкільного харчування, контейнери для перекусів військових та переселенців збільшують обсяг сміття.

Так, під час війни є багато першочергових проблем, і переробка відходів відходить на другий план. Але чи достатньо ми робимо для збереження довкілля Дніпровщини?

На разі станція приймає:

  • лотки для яєць
  • пластикові пляшки та кришки
  • одноразові стаканчики
  • аерозольні балони та інше

Для ЗСУ станція збирає:

  1. сигарети одноразові
  2. алюмінієві банки з-під напоїв
  3. мобільні телефони
  4. пластикові кришки типу 2

Як знайти станцію? Як працює?

«Underground» знаходиться за адресою: вул. Філософська, 19 а.
Графік роботи: щосуботи з 9:00 до 16:00.

Увага! Слідкуйте за оголошеннями в телеграм-каналі або на Instagram — іноді станція може не працювати в окремі суботи.

Засновники еко-хабу наголошують: більшість відходів можна переробити, але для цього потрібно стабільне фінансування та підтримка громади.

Поділитись
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter.