Дніпропетровський історичний музей – 15 років національного статусу

15 лютого 2010 року виповнюється 14 років з моменту, коли Дніпропетровський історичний музей імені Дмитра Яворницького отримав статус національного.
Фото: Дніпропетровський історичний музей

15 лютого 2010 року виповнюється 15 років з моменту, коли Дніпропетровський історичний музей імені Дмитра Яворницького отримав статус національного. Цього дня у 2010 році було підписано відповідний указ Президента України №165/2010.

Про це журналісти Dnipro.media повідомляють з посиланням на офіційний сайт Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького.

СТАНОВЛЕННЯ музею

Музей заснований ще у 1849 році як «Общественный музеум Екатеринославской губернии» – перший музей на території сучасної Дніпропетровської області. Спочатку він розміщувався в Потьомкінському палаці, згодом – у будівлі Катеринославської класичної гімназії. Наприкінці XIX століття колекція музею значно розширилася завдяки зібранню відомого мецената Олександра Поля.

Музей заснований ще у 1849 році як «Общественный музеум Екатеринославской губернии» – перший музей на території сучасної Дніпропетровської області.

Фото: Дніпропетровський історичний музей

У 1902 році музей отримав нову будівлю та ім’я Поля, а з 1905 року його очолював відомий історик та археолог Дмитро Яворницький. Саме він перетворив заклад на один із провідних історичних музеїв України.

Читайте також на Dnipro.media:Дмитро Яворницький – легенда української історії

Під час Другої світової війни музей зазнав значних втрат – частину експонатів було розграбовано або знищено. Відродження почалося у 1970-1980-х роках, коли відкрили діораму «Битва за Дніпро», нову експозицію та кілька тематичних відділів.

Сучасний музейний комплекс

Сьогодні Національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького – один із найбільших музеїв України, що зберігає понад 240 тисяч експонатів.

Сьогодні Національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького – один із найбільших музеїв України, що зберігає понад 240 тисяч експонатів.

Фото: Дніпропетровський історичний музей

До його складу входять: головна експозиція з історії краю, діорама «Битва за Дніпро», меморіальний будинок-музей Яворницького, музей «Літературне Придніпров’я», Музейний центр Олени Блаватської, музей історії місцевого самоврядування, музей сучасної російсько-української війни. Музей залишається головним центром збереження історичної спадщини Дніпропетровщини та України.

Раніше на Dnipro.media писали про історію Дніпропетровського історичного музею: 175 років збереження спадщини.

Стежте за новинами Дніпра на сайті Dnipro.media

Поділитись
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter.