Результат рейтингу прозорості міст: Дніпро втратив статус «прозорого міста»

Програма «Прозорі міста» Transparency International Ukraine 19 травня представила Рейтинг прозорості міст, в якому оцінювались 100 муніципалітетів України. Дніпро посів 11 місце, набравши 65 балів зі 100 можливих.

Про це журналісти Dnipro.media дізнались з сайту програми «Прозорі міста».

У 2024 році Дніпро посів 11 місце серед 100 муніципалітетів України в Рейтингу прозорості міст, набравши 64 бали зі 100 можливих. Дніпро втратив статус «прозорого міста» і отримав статус «частково прозорого». Основною причиною стали нові індикатори, які були запроваджені у цьогорічному дослідженні. Із 16 повністю невиконаних критеріїв, 13 (81,3%) є новими для 2024 року

Фото: transparentcities.in.ua

Комунальне майно та земля

У цій сфері Дніпро набрав 7,5 бала із 16 можливих. Згідно з результами дослідження, у Дніпрі оприлюднили звіт відповідального органу міської ради про управління комунальним майном за 2024 рік. Також публікуються переліки об’єктів, які підлягають та не підлягають приватизації. Доступна інформація про об’єкти, що передаються в оренду, аукціони публікуються на Prozorro.Продажі. Наявні також титульні списки капітального ремонту і переліки земельних ділянок, пропонованих для забудови чи передачі у власність або користування.

Однак частково виконано пункт щодо електронних аукціонів для сезонної торгівлі та тимчасових споруд — місто отримало половину бала.

Не виконано вимогу щодо публікації у порядку денному засідань ради точного переліку проєктів рішень у сфері земельних відносин.

Реагування на виклики війни

Дніпро отримав 9 балів із 18 у цьому новому для рейтингу напрямі. Сфера оцінює, наскільки міська влада забезпечує прозорість у роботі з гуманітарною допомогою, компенсаціями, адаптацією до воєнного стану, евакуаційними процесами та інше.

Відповідно до результатів рейтингу, Дніпро частково впровадив механізми, пов’язані з реагуванням на воєнні обставини, зокрема щодо публікації інформації про підтримку ВПО, гуманітарну допомогу, компенсації за пошкоджене житло. Однак не всі практики реалізовані системно. Частина інформації про гуманітарну допомогу, евакуацію, резерви чи підтримку громад не оприлюднюється або не має чіткої структури

Фото: transparentcities.in.ua

Відкритість

Дніпро набрав 21 бал із 21 можливого. Згідно з результами дослідження, сайт міської ради відповідає вимогам щодо доступності, структурованості та повноти інформації. Вчасно оприлюднюються нормативні документи, структура виконавчих органів, звіти, контакти відповідальних осіб тощо.

Бюджет і закупівлі

Дніпро набрав 7 балів із 17. Згідно з дослідженням, для дніпрян частково доступні детальні розподіли витрат на програми, об’єкти чи ремонти. Титульні списки закупівель не завжди є повними або регулярними. Плани використання бюджетних коштів на наступні періоди публікується частково.

Взаємодія з громадськістю

Дніпро отримав 12,5 з 15 можливих балів. Як зазначено в результатах дослідження, у місті працює електронна система петицій. Проводяться громадські слухання, організовуються консультації з мешканцями. Рішення виконавчих органів оприлюднюються відкрито, мешканці мають змогу подати звернення через інтернет.

Водночас частина індикаторів реалізована лише частково. Наприклад, не всі петиції модеруються належним чином або відповіді на них не завжди публікуються. Не всі засідання виконкому транслюються онлайн або зберігаються в публічному архіві.

Читайте далі: Як Дніпровська міська рада блокує петиції про фінансування ЗСУ

Кадрова політика та доброчесність

Дніпро набрав 5 з 7 балів. Згідно з результами дослідження, на сайті публікуються актуальні вакансії та оголошення про конкурси. Є базова інформація про посадові обов’язки та вимоги до посад. Водночас немає відкритих даних про результати конкурсів або оцінювання кандидатів. Не створено або не призначено окремого органу чи посадової особи, відповідальної за моніторинг етичної поведінки.

Послуги громадянам

2 бали із 6 можливих.

Згідно з дослідженням, Дніпро має обмежений доступ до інформації про:

  • електронну чергу до освітніх і соціальних закладів,
  • процедури квартирного обліку,
  • прозорість надання соціальних послуг,
  • алгоритми звернення щодо житлових програм.

Читайте також: Хроніка холоду: як ж/м Придніпровський залишався без тепла взимку 2024-2025

Поділитись
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter.