ГО «Українські Студенти за Свободу» об’єднують активну молодь, займаються захистом економічних, політичних та індивідуальних свобод, а також працюють над формуванням покоління відповідальних лідерів. Чим саме займаються УСС, у чому унікальність дніпровського осередку, та що про організацію кажуть її члени? Dnipro.media ділиться історією про активну молодь Дніпра.
Хто вони, Українські Студенти за Свободу?
Українські Студенти за Свободу (УСС) є найбільшою у Східній Європі студентською лібертаріанською організацією. Їхня мета — побудувати вільне покоління відповідальних лідерів, які захищають Україну як на фронті, так і в тилу, а в майбутньому стануть рушієм відновлення держави.

Анастасія Григор, голова Дніпровського осередку УСС, зазначає, що організація стає родиною всім, для кого свобода є цінністю. Хтось може бути дуже активним, інший — допомагає колегам у команді або просто насолоджується спілкуванням з однодумцями.
«Сьогодні в складі організації більше 800 студентів з усіх куточків України. Разом ми об’єднуємо зусилля та намагаємося робити все, аби наша діяльність була корисною для України та гідною жертв усіх тих, хто захищає нас від росії», — зазначила Анастасія.

Що роблять УСС?
Зараз Українські Студенти за Свободу організовують понад сотню просвітницьких проєктів щороку — від економіки та політології до філософії. Також вони беруть участь в мирних пікетах та акціях, запускають медіакампанії, співпрацюють зі школярами та міжнародними експертами.
Наприклад, 10 листопада 2024 року члени організації провели захід «FREEDOM SECURITY CHAIN», на якому встановили рекорд України — зібрали разом 723 людини, що одночасно проходили інструктаж з першої та домедичної допомоги, тактичної медицини офлайн у стінах Київського медичного університету та в мережі.

Чому Дніпровський осередок УСС унікальний?
За словами голови Анастасії, осередок є контроверсійним, як і їхнє рідне Дніпро: смішні, і водночас серйозні, молоді, але з великим потенціалом. Молодь шукає себе, робить помилки, вчиться та дорослішає.
«Бути серед тих, хто поділяє твої погляди, цінності та прагнення — неймовірно важливо. Ми унікальні тим, що не боїмося змінюватися та змінювати. Нас не так багато, але ми завжди діємо разом».

Володимир Коверя, колишній голова та ментор осередку
Володимир приєднався до УСС у 2022 році. В умовах коронавірусу та повномасштабного вторгнення університети перейшли на дистанційну форму навчання, тож йому та багатьом іншим студентам стало майже неможливим соціалізовуватися та об’єднуватися навколо навчального закладу. Саме тому УСС стали для Володимира простором для самовираження та створення кола однодумців.

«Свобода, відповідальність та гідність є моїми життєвими орієнтирами. Дніпровський осередок — це те місце, де я можу відчути себе своїм повністю, адже ми молоді та об’єднані не лише містом, а й цінностями», — коментує колишній голова.

Катерина Гальченко, ком’юніті-менеджерка
Українські Студенти за Свободу для Катерини є більше, ніж просто громадською організацією. Це спільнота людей, які не бояться відповідальності, прагнуть змін та знають, що свобода – це не лише право, а й обов’язок. Вона долучилася до УСС, бо хоче бути в оточенні активних, відкриваючи українські міста з іншої сторони та знайомлячись з цікавими людьми.

«Цінності УСС важливі для мене, тому що вони про гідність, ініціативу та можливість реалізовувати себе без зайвих перепон. Вони про суспільство, де кожен має шанс досягти успіху завдяки власним зусиллям. Дніпровський осередок для мене – це справжня родина. Я ціную кожну людину, яка вкладає зусилля в розвиток спільноти», — зазначає ком’юніті-менеджерка.

Єгор Ілющенко, активіст УСС
Для Єгора організація є можливістю проводити час з ініціативними людьми, що постійно організовують просвітницькі заходи та долучають до них інших: УСС – це «крута компанія друзів».
«Головною цінністю цієї ГО є свобода, адже вона резонує кожному українцю. Важко недооцінити вплив свободи вибору на розвиток суспільства. В кінцевому результаті всі ми хочемо жити в гарних умовах, відчувати себе безпечно і мати можливості для самореалізації».

Єгор не з Дніпра. Він зазначає: коли переїхав, то не бачив нічого гарного в тому, що його тоді оточувало. Однак з часом Дніпро відкрився для Єгора з іншої сторони. Він познайомився з місцевими МС, танцівниками, активістами, і місто стало для нього улюбленим місцем.

Ольга Лялька, заступниця голови та членкиня команди з комунікацій
Для Ольги свобода є основою української ідентичності. Вона зазначає, що лише захищаючи та поширюючи цінності свободи можна будувати вільну Україну. Саме через це Ольга доєдналася до УСС — організації, для якої ця цінність є фундаментальною.

«Дніпровський осередок УСС став спільнотою моєї душі: це неймовірно натхненні, вмотивовані та віддані люди, які готові творити вільну Україну», — поділилася заступниця голови.

Програма Лідерства
Програма Лідерства – це річна освітня програма від Українських Студентів за Свободу. Вона починається з п’ятиденного офлайн-табору в Меджибізькому замку (Хмельницька область), а далі триває у форматі річної менторської підтримки та локальної діяльності. Програма створена для студентів, які цікавляться громадською активністю, політикою, економікою та філософією й хочуть працювати з однодумцями над ініціативами в регіоні.
«Мета Програми — об’єднати студентів, які мріють про вільну, успішну Україну та мають бажання брати активну участь у її творенні», — зазначає голова осередку Анастасія.

Для Карини Біляєвої, радниці осередку з громадського спротиву та членкині команди з комунікацій, вступ до УСС є своєрідним способом подякувати Дніпровському осередку за підтримку та натхнення, яке вона отримала ще до Програми Лідерства. Той досвід підштовхнув Карину до більш активних дій, зокрема долучення до спільноти свідомої молоді з усієї України.
«Саме завдяки УСС я почала глибше цікавитися економікою та переосмислила значення політичної й особистої свободи в Україні. Дніпровський осередок є дуже двіжовою та непохитною частинкою цієї родини, що волонтерить, займається активізмом, просвітою та вивчає ідентичність прифронтового міста»

Дніпровський осередок не тільки реагує, а і є частиною змін
- організовували громадські слухання за розглядом бюджету Дніпра на 2025 рік;
- виходять щосуботи на мирні пікети руху «Гроші на ЗСУ» та акцію-хвилину мовчання;
- долучаються до волонтерських ініціатив щодо плетіння маскувальних сіток для військових, а також багато говорять про Дніпро.
«Дніпро – це місто сили, спротиву та вільних людей, а свобода — наш спільний шлях. Якщо хочете не просто говорити про зміни, а і творити їх, варто спробувати долучитися до УСС», — закликає голова Дніпровського осередку Анастасія Григор.
Сподобалася стаття? Став вподобайку!
12