Як збільшити фінансування ЗСУ. В Дніпрі пройшла зустріч депутатів Дніпроради з активістами

9 квітня 2025 року в Дніпрі відбулося засідання між депутатами трьох фракцій та активістами руху "Гроші на ЗСУ Дніпро".

9 квітня в Дніпрі пройшло засідання з предавниками трьох фракцій Дніпроради : «Європейська Солідарність», «Слуга народу» та «Громадська сила» Дніпроради й активістами руху «Гроші на ЗСУ Дніпро». Про що говорили і що вирішили – журналісти Dnipro.media дізналися від учасників події

Предісторія

  • У листопаді 2024 року дніпрянка Анастасія Колеснікова, родичка трьох військовослужбовців, подала петицію із закликом до міської ради Дніпра переглянути міський бюджет 2025. Мета — збільшення фінансування ЗСУ та скорочення витрат на певні комунальні підприємства. У лютому петиція набрала 3124 голоси з 3000 необхідних.
  • 14 березня 2025 міська рада Дніпра відмовилась розглядати електронну петицію від дніпрян на пленарній сесії міської ради, оскільки вважає, що петиція не набрала необхідних 3000 голосів.
  • 19 березня 2025 року активісти руху «Гроші на ЗСУ», провели акцію-перформанс «Демократія в кайданках», щоб привернути увагу до обмеження прав дніпрян на місцеве самоврядування. Родичі військових прикували себе кайданками до воріт міськради, вимагаючи перегляду бюджету та збільшення фінансування ЗСУ з міського бюджету Дніпра.

Депутати міськради від партії «Слуга народу» — Аліада Мансурова та Дмитро Свердлін через 6 годин вийшли на діалог з активістами. Вони запропонували створити робочу групу за участю родичів військових та депутатів для обговорення вимог петиції. 

Читайте також: Як Дніпровська міська рада блокує петиції про фінансування ЗСУ — бюрократія чи саботаж?

Як домовлялися про створення робочої групи

Авторка петиції Анастасія Колеснікова, зверталась до всіх депутатських фракцій Дніпропетровської міської ради через електронні адреси та соціальні мережі, закликаючи до діалогу з громадою. Представники таких депутатських фракцій як:

  • Депутатська фракція «Слуга народу», представниця голова фракції Мансурова Аліада,
  • Депутатська фракція політичної партії «Європейська Солідарність», Петрицька Валерія,
  • Депутатська фракція «Громадська сила», представник Нечепуренко Микита,

погодилися на діалог і брали участь у першій зустрічі з активістами.

Натомість міський голова Борис Філатов та  інші депутатські фракції, зокрема Депутатська фракція «Пропозиція», Депутатська група «За Україну! За Дніпро!» та Депутатська фракція «Блок Вілкула «Українська Перспектива», проігнорували звернення Анастасії Колеснікової.

Читайте також: «Transparency Ukraine: Дніпровська міськрада незаконно відхилила петицію про фінансування ЗСУ».

Як пройшла зустріч

Від руху «Гроші на ЗСУ Дніпро» на зустрічі були присутні п’ять представників, зокрема авторка петиції Анастасія Колеснікова, військовослужбовець, який наразі проходить реабілітацію в Дніпрі та представники трьох депутатських фракцій.

Журналістка Dnipro.media взяла коментарі в учасників зустрічі.

«Які були рішення впроваджені, які подальші кроки наразі погодили?»

Олександр Купрієнко, представник руху «Гроші на ЗСУ», підприємець:

«Ми обговорювали, як винести цю петицію, тому що коли вона набрала понад 3000 голосів, Борис Філатов написав у своїй відповіді, що частина голосів є некоректними, бо не громадяни Дніпра чи не з громади. Однак жоден закон не вимагає такої перевірки підписів.

Якщо міський голова не хоче це робити, то депутати можуть використати свої повноваження для цього. Ми обговорювали можливість виконання частини вимог петиції, таких як зміни в бюджеті чи інші програми міськради для допомоги ЗСУ, тому що петиція — це тільки текст, але для змін потрібно вносити зміни в конкретні рішення»

Можливо, навіть буде створено об’єднаний проєкт від усіх фракцій, щоб це не виглядало як політично-піарна історія, а щоб збільшити фінансування для ЗСУ та виконати вимоги петиції у конкретних рішеннях, а не просто голосувати за питання».

Олександр також зазначив, що міська рада вибрала сама вибирала платформу E-DEM для збору підписів, і раніше не було жодних перевірок, але наразі чиновники вирішили зробити перевірки через якісь реєстри. За його словами, у списку від мерії, який містить понад 1000 підписів, є багато людей, які живуть у Дніпрі, але їхні голоси чомусь визнані недійсними.

Петрицька Валерія, представниця політичної партії «Європейська Солідарність»:

«Це була перша зустріч. Зараз ми будемо вже обговорювати пропозиції зі своїми фракціями, й потім вже буде зрозуміло, що будемо робити далі. Треба поміркувати, тому що, наприклад, я на такій зустрічі вперше, де вже всі якось об’єдналися і в спокійному стані, без емоцій нормально поговорили. Тому сподіваюся, що все в нас вийде, будемо на це сподіваюсь. Дуже хочеться, щоб все вийшло».

Dnipro.media продовжує слідкувати за розвитком подій.

Поділитись
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter.